9 жовтня відзначався Всесвітній день пошти. Сьогодні нашим дітям, котрі звикло миттєво обмінюватися повідомленнями в різноманітних месенджерах, важко уявити, що їхнім батькам доводилося тижнями чекати на листи. Зараз дуже мало людей, котрі віддають перевагу «паперовому» листуванню. Але від часів, коли воно було єдиним способом зв’язку між людьми нас відділяє не так вже й багато часу.
Романи у листах, або ж епістолярні романи були досить популярні у літературі протягом 18-19 століть. Та сучасні письменники теж не залишають їх без уваги. Тож у сьогоднішній книжковій добірці ми зібрали книги, котрі цілком складаються з листування між їх героями…
Мері Енн Шеффер, Енні Берровз. «Клуб любителів книжок та пирогів з картопляного лушпиння»
Джулієт — молода письменниця. Вона шукає сюжет для нової книжки. Та краще їй бути обачнішою. Не відповідати на листи незнайомців із острова Ґернсі. Не радити їм хороші книжкові крамниці у повоєнному Лондоні. Краще взагалі оминати цю тему. Бо так дівчина ризикує дізнатися про «Клуб любителів книжок та пирогів з картопляного лушпиння». Виникне безліч запитань, і Джулієт напише листа у відповідь… Її життя перевернеться догори дриґом. Героїня з головою порине в карколомні пригоди. Там буде все: війна та похмурі часи німецької окупації, заборонене товариство, де збиратимуться ті, хто не втратив надії, а ще дивакуваті книголюби, що знають, якою має бути надзвичайна книжка. Саме такою, як ця…
Джессіка Брокмоул. «Листи з острова Скай»
Едінбург, 1940 рік, Європа в війні. Випадкова бомба, розворот стіну будинку, відкриває схованку з купою старих листів, здавалося б, втрачених назавжди. І почуття, чверть століття тому що пов'язували два серця, роз'єднані спершу океаном, потім кошмарами світової війни, відроджується в Елспет Данн і штовхає вже не юну жінку на божевільну авантюру. Вона їде в Лондон на пошуки свого коханого ...
Дві війни, дві любові, дві розлуки ... І надія, без якої життя не має сенсу.
Книга Дж. Брокмоул отримала заслужене читацьке визнання і перекладена багатьма мовами світу.
Сесілія Ахерн. «Де закінчуються веселки»
Розі та Алекс дружать з раннього дитинства. Вони не забувають одне про одного навіть у вирі радостей і хвилювань юності, попри життя, яке розвело їх по різні боки океану, і ведуть жваве листування. Друзі знають: що б з ними не трапилося, завжди є плече, на яке вони можуть опертися. Але чи не підточать навіть таку міцну і ніжну дружбу нескінченні шлюби і розлучення обох героїв цієї гіркої і світлої історії?
Даніель Ґлаттауер. «Північний вітер»
Електронною поштою Еммі Ротнер намагається відмовитися від передплати журналу Like, але через мимодрук її лист потрапляє на адресу такого собі пана Лео Ляйке. Лео відповідає з ввічливості. Між ними починається незвичне листування, яке можливе лише між двома абсолютно незнайомими людьми. Дуже скоро постає єдине, дуже важливе запитання: коли справа дійде до особистої зустрічі «в реалі»? Але це питання бентежить обох настільки, що з вирішенням вони воліють не поспішати, відкладаючи його до кращих часів. До того ж, Еммі щаслива у шлюбі. А Лео оговтується від невдалих і болісних стосунків. Та й взагалі: чи зможуть їхні почуття, отримані й надіслані в електронних листах, збережені на комп'ютері, пережити зустріч в реальному світі? І що далі, якщо так?
Стівен Чбоскі. «Привіт, це Чарлі! або Переваги сором’язливих»
Знайомтеся, це Чарлі. Чарлі не з тих популярних хлопців, які із задоволенням ходять на вечірки, грають у футбольній команді та щотижня йдуть на побачення з новими дівчатами. Чарлі трохи інший. Він із задоволенням читає книжки, які йому рекомендує вчитель з літератури. Він намагається розібратися в почуттях до сестри свого єдиного друга. Він дуже переживає через нервові зриви, які з ним часом трапляються. Про все це він пише листи невідомому одержувачу, який його добре знає та зрозуміє... «Привіт, це Чарлі, або Переваги сором’язливих» – збірка листів, в яких Чарлі розповість про свої переживання, враження, маленькі перемоги та засвоєні уроки, підкинуті життям. Екранізація роману «Привіт, це Чарлі, або Переваги сором’язливих» вийшла на великі екрани в 2012 році. Головні ролі виконали Лоґан Лерман, Емма Вотсон та Езра Міллер.
Немає коментарів:
Дописати коментар