неділю, 7 лютого 2021 р.

Книги про книгарні

Вже традиційно у неділю ми пропонуємо вашій увазі підбірку книг, об’єднаних однією темою чи мотивом. У сьогоднішньому списку книги, котрі так чи інакше пов’язані з книгарнями. Отже, давайте зазирнемо за книжкові полиці…
Це - книгарня Libreria Acqua Alta, розташована у Венеції. Події книжок, котрі увійшли до нашого списку, відбуваються не в ній. Втім, може, ми просто ще не знайшли такої книжки?
Робін Слоун. «Цілодобова книгарня містера Пенумбри». Книгарня – ідеальне місце, щоб сховати кінці в воду. На запорошених полицях у глибині книгарні містер Пенумбра зберігає книги, які, якщо вірити Гуглу, не існують. Низка дивних символів, тиснені золотом палітурки, нечисленні читачі і нічний продавець, якому ексцентричний власник ясно дає зрозуміти: не став питань, а головне – не читай. Але павутиння загадок вже обплітає героя. Кілька необережних фраз – і ось вже цілий батальйон друзів: книжники та програмісти з Гугла, знавці античності і фанати «Зоряних воєн» – намагається розгадати шифр півстолітньої давності...
Еббі Ваксман. «Книжкове життя Ніни Хілл». Знайомтеся, це Ніна Хілл: молода жінка, гарненька, розумна і ... переконана інтровертка. Вона живе, замкнувшись у своєму затишному маленькому світі: працює в книжковій крамниці, любить все планувати і обожнює свого кота на прізвисько Філ. Коли хтось говорить, що крім читання існує інше життя, вона просто знизує плечима і бере з полиці нову книгу. Раптово помирає батько, якого Ніна не знала, і тут виявляється, що «у спадок» він залишив їй купу родичів. Вона в паніці, тому що їй треба тепер спілкуватися з незнайомцями! Та ще заклятий ворог виявляється милим, забавним чоловіком, який дуже зацікавлений в ній. Це катастрофа! Реальне життя набагато складніше за книжкове. Але нова сім’я, наполегливий залицяльник і коктейль з приємних дрібниць змусять Ніну відкрити нову сторінку її вже зовсім не «книжкового» життя.
Крейг Маклей. «Книжкова крамниця». Якщо ви думаєте, що книгарню можна порівняти з сонним царством, то глибоко помиляєтеся. Насправді життя в «Книжковій крамниці» б’є ключем. Керуючий магазином, імпозантний італієць Данте, приховує від своєї авторитарної матусі страшну таємницю. Продавець Себастьян у прагненні отримати від життя все заходить занадто далеко. Інтелектуал Олдос, чия ексцентричність не користується популярністю у представниць прекрасної статі, виявляється «темною конячкою». За скромною зовнішністю буркотливого дідка Ебенезера ховається тонка романтична натура закоханого лицаря. Неврівноважена психіка касирки Міни – ще півбіди, зате її чоловік в буквальному сенсі слова озброєний і дуже небезпечний. Помічник керуючого мріє зовсім про інше життя, але боїться щось міняти. Однак після доленосної зустрічі з незвичайною відвідувачкою стає зрозуміло: змін не уникнути…
Діана Сеттерфілд. «Тринадцята легенда». Маргарет Лі працює в букіністичної крамниці свого батька. Вона віддає перевагу книжкам Діккенса і сестер Бронте і зовсім не читає сучасної літератури. Тим сильніше здивування Маргарет, коли вона отримує від знаменитої письменниці Віди Вінтер пропозицію стати її біографом. Адже нітрохи не менше, ніж своїми книгами, міс Вінтер знаменита тим, що ще не сказала жодному інтерв’юеру ні слова правди. І ось перед Маргарет, яка опинилася в стінах похмурого, населеного примарами минулого особняка, розгортається в буквальному сенсі слова готична історія сестер-близнюків, яка дивним чином перегукується з її особистою історією і поступово підводить до розгадки таємниці, зводила з розуму багато поколінь читачів, - таємниці «Тринадцятої легенди».
Фріда Шібеко. «Книгарня біля річки». Шарлотта Рідберг, власниця невеликого бізнесу на півдні Швеції, вирушає у Лондон, оскільки родичка, яку вона ніколи не бачила, залишила їй у спадок цілий будинок з книжковим магазином на першому поверсі. Шарлотта не надто цікавиться книгами, але все ж вирішує залишитися в Лондоні і утримати справу на плаву – їй подобаються і старовинний будинок, і люди, що працюють в магазині, і новий сусід Вільям. А ще для Шарлотти це шанс більше дізнатися про свого батька і колишню господиню книгарні – як вони пов'язані з заворушеннями, які прокотилися по країні десятки років назад і згадки про які зберігаються в листах, котрі Шарлотта знайшла у будинку…

Немає коментарів:

Дописати коментар