понеділок, 4 лютого 2019 р.

Китайський Новий рік 2019: особливості святкування

Якщо традиційних українських свят вам було мало, то Новий рік можна зустріти ще раз за китайським календарем. До слова, зустрічатимете не 2019 рік, а 4717 рік. Цьогорічне святкування розпочнеться 5 лютого і буде тривати аж до 20 лютого. Раніше святкування тривало цілий місяць (а ще кажуть, що українці забагато відпочивають), але в сучасному світі місяць вихідних це занадто, тому святкові дні дещо скоротили. Цього року гуляння відбуватимуться 15 днів.
Китайський Новий рік має непостійну дату, адже він залежить від місячного календаря. Тож свято припадає на один із днів у проміжку з 21 січня по 21 лютого.

Що означає свято для китайців
Як і для наших предків, для китайців Новий рік пов’язаний з початком весни. З пробудженням природи і стартом посівних робіт. Вважається, що у Китайський Новий рік зима зустрічається з весною і починається новий відлік. Нагадує наше Стрітення, чи не так?
Для азіатського світу Новий рік – сімейне свято. Члени родини з'їжджаються з різних куточків світу, щоб разом зустріти початок нового року. Вважається, що у цей час до родинного кола долучаються навіть духи померлих родичів.
За ці два тижні люди ходять в гості, влаштовують пишні застілля. Також часу вистачає для ярмарків, маскарадів, народних гулянь просто неба!
Під час святкування Китайського Нового року люди обмінюються подарунками. Що дарувати, якщо вирішили святкувати? Традиційно китайці обмінюються червоними конвертами з грошима, намистом з монет і мандаринів. Але підійде будь-що, що символізуватиме багатство. Цим подарунком ви бажаєте людині благополуччя і достаток в наступному році.
Як святкувати
Стартує святкування з ароматів Сходу і феєрверків! Для чого? Все дуже просто, щоб відлякувати злих духів від врожаю. Звісно, у сучасному світі – це лише традиція, але китайці ретельно її дотримуються.
Тож не забудьте купити для святкування бенгальські вогні та ароматичні палички. Або ж ароматичну лампу, якщо давно мріяли про неї – ось чудова нагода. Обирайте ароматичні олії, які вам до вподоби, і насолоджуйтеся запахом цілий вечір. А от від петард і феєрверків радимо відмовитися. Вони небезпечні для вас особисто та дуже негативно впливають на людей, які побували у зоні бойових дій. Бенгальські вогні – чудова альтернатива!
В останній день китайці традиційно запалюють червоні ліхтарі. Запустити у небо ліхтар можна й в Україні. Саме у цей день вдягають намисто з мандарин і влаштовують сімейне застілля. Все це без проблем можна повторити і в нас.
Підготуйте намисто, запросіть рідних і друзів, а щоб не стояти біля плити, можна замовити їжу з китайського ресторану. Їх зараз достатньо у всіх великих містах України. Тільки обережніше з екзотикою: не пробуйте все і одразу, інакше травна система може не справитися і свято буде зіпсоване.
На столі повинен бути достаток, оскільки Свиня любить добряче поїсти. Ви можете приготувати різноманітні салати. Віддавайте перевагу рослинній їжі, фруктам і овочам, також можна подавати випічку і рибні страви.
Що вдягнути
Якщо зі святковими стравами можна "прохалявити", то до вибору одягу радимо поставитися відповідальніше. Китайці за допомогою одягу намагаються задобрити тварину-патрона року.
Зважаючи, що йде рік Жовтої Земляної Свині, вдягайте жовтий, зелений чи коричневий одяг і аксесуари. Підійде природня палітра, наближаючи вас до гармонії з природою. Тим більше нюдові тони у тренді! А от яскраві, надмірно вишукані речі краще залишити на інший випадок.
Не рекомендують одягатися в одяг з тваринними принтами. Забудьте про "леопард", кольори "під тигра" і т. д. Зрештою, про такий одяг краще взагалі забути. Також радять відмовитися від хутра.
Оформити стіл варто у тих же тонах, що й одяг: пастельні кольори, жовтий, гірчичний.
Але головне – гарний настрій і позитивні думки! Бажаємо вдалого святкування!
Джерело:24tv.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар